250 Middelbare scholieren van Technasia uit Groningen en Drenthe buigen zich over klimaatuitdagingen samen met IVN Natuur en Educatie
Als het heel hard regent, houd je dan nog wel droge voeten? En als het ’s zomers heel heet wordt, is er dan wel genoeg water? Vragen rondom klimaatbestendigheid worden steeds urgenter nu de gevolgen van de klimaatcrisis meer en meer voelbaar zijn. In een zoektocht naar antwoorden is het tijd om ons te wenden tot hen voor wie de gevolgen het grootst zijn: jongeren. In het project ‘Het Delta Dilemma’ onderzoeken middelbare scholieren van noordelijke technasiumscholen verschillende vormen van klimaatbestendigheid én bedenken ze hun eigen oplossingen. Tijdens de feestelijke kick-off maakten zij kennis met het onderwerp aan de hand van inspirerende workshops en lezingen.

CO2 etend asfalt
Piet Zijlstra van de Hanzehogeschool Groningen vertelt in zijn workshop over asfalt. Want wat doen we met versteende omgevingen waar vergroenen geen optie is? Denk aan snelwegen of parkeerterreinen. Daar heeft Piet wel een antwoord op. Wist je bijvoorbeeld dat er zoiets bestaat als CO2 etend asfalt? Of heb je weleens gehoord van lichtreflecterend asfalt? Fantastische oplossingen als deze passeren de revue in Piet zijn presentatie.
Als klapper op de vuurpijl sluit hij af met een proef op het parkeerterrein. Dat parkeerterrein is namelijk gemaakt van waterdoorlatend asfalt, met daaronder een laag holle bollen van gerecycled plastic. Het is ongelooflijk om te zien, maar het water loopt haast sneller weg dan dat het op het terrein gegoten kan worden. ‘Ik vond het interessant’, zegt Joshua van het CSG Dingstede na afloop. ‘Ik zit in Meppel op school en daar is vaak overlast van water, dus het is handig om dit te weten zodat ik het kan gebruiken in het project.’
